Amaterská country taneční skupina

 

Naše country taneční skupina vznikla v říjnu r. 2004, kdy se v DDM v Chomutově sešla malá skupinka dospělých milující country hudbu.

Lektorka Blanka Macháčková, která měla již letitou zkušenost s výukou country tanců u dětských tanečníků, se poprvé vrhla na výuku dospělých.

Zpočátku jsme se chtěli pouze naučit tance ve stylu country, které bychom si rádi zatančili v nedalekém country salonu „U bizona". Naše nadšení ale pomalu rostlo, a tak jsme začali postupně vystupovat na rodinných a pracovních setkáních pořádaných v úzkém okruhu členů skupiny.

Protože se ale počet členů postupně rozrůstal, rozhodla se skupina asi 14 „služebně"nejstarších členů pokračovat v nácviku tanců odděleně od nováčků.

Jednomyslně byl zvolen uměleckým vedoucím Petr Haldovský (Paik), pod jehož vedením jsme jako taneční skupina „MEDOVINA" získávali postupně „jméno" v blízkém i dalekém okolí Chomutova. Nejen nadšení, ale i úspěchy rostly, a tak jsme si postupně troufli na větší country akce a předtančení na plesech.

Od června r. 2008 došlo k velké změně, kdy nás z důvodu velkého zaneprázdnění opustil náš vedoucí Paik a novým vedoucím se stal Pavel Kolář. Počet členů se ustálil na 13 členech. Naší největší bolestí, je nedostatek mužských tanečníků. Vždy proto uvítáme další nadšence silnějšího pohlaví, kteří mají rádi tanec a chtěli by to zkusit ve stylu country.

Naše předtančení se skládá z klasických country tanců (řadové, kruhové, čtverylky), ale i modernější „Line dance", které jsou populární převážně na amerických diskotékách.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.   

13.4.2018 Country bál Jirkov - Divadlo

Máte-li zájem o naše vystoupení, kontaktujte nás - viz " K o n t a k t  ", nebo " Poslat zprávu".

Naše předtančení se skládá z modernějšího stylu - "Line dance", které jsou populární převážně na amerických diskotékách.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one